Filia Nr 1 - ul. Towarowa

Filia Nr 1 to biblioteka główna, mieszcząca się w budynku przy ul. Towarowej 20.
W jej skład wchodzą: Wypożyczalnia dla dorosłych;
Oddział Książki Mówionej;
Czytelnia ogólna wraz ze stanowiskami komputerowymi;
Oddział dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach : 8.00 - 18.00, z wyjątkiem czwartków. W czwartki biblioteka otwarta jest w godzinach 8.00 - 15.00.

W budynku mieści się Izba Pamięci patrona Biblioteki - księdza profesora Włodzimierza Sedlaka. W pomieszczeniu znajduje się kolekcja zbiorów profesora i pamiątek po nim, a także liczne dokumenty i książki dotyczące jego pracy.
Ponadto biblioteka posiada w budynku przy ul. Towarowej Magazyn Rezerw oraz Introligatornię.

Poza działalnością podstawową - gromadzeniem i udostępnianiem swoich zbiorów - biblioteka prowadzi również działalność kulturalną i promującą czytelnictwo poprzez organizację m.in. lekcji bibliotecznych, spotkań autorskich i literackich, konkursów czytelniczych, wystaw i innych imprez okolicznościowych głównie dla dzieci i młodzieży.
Szczegółowy kalendarz imprez i bliższe informacje o nich znajdują się na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka24.eu

 

Filia Nr 2 - ul. Sezamkowa

Filia Nr 2 mieści się w budynku Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przy ul. Sezamkowej 23.
W jej skład wchodzą: Wypożyczalnia dla dorosłych;
Czytelnia Główna z Działem Bibliografii Regionalnej i stanowiskami komputerowymi;
Czytelnia Internetowa oraz Oddział dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8°° - 18°°, z wyjątkiem czwartków. W czwartki czynna jest w godzinach 8.00 - 15.00.

Poza podstawową działalnością tj. wypożyczaniem i udostępnianiem na miejscu swoich zbiorów oraz udzielaniu informacji, biblioteka prowadzi również działalność kulturalną. Organizuje m.in. wystawy, lekcje biblioteczne, cykliczne formy pracy z dziećmi takie jak 'Wieczory bajek' czy zajęcia plastyczne. Organizuje także liczne imprezy okolicznościowe m.in. zabawy z okazji Dnia Dziecka, Dnia Pluszowego Misia czy Mikołajki. Szczegółowy kalendarz imprez i bliższe informacje o nich dostępne na stronie www biblioteki.
Biblioteka prowadzi odpłatnie: * usługi kserograficzne; * wypisy zestawień bibliograficznych; * wydruki. Opłaty stanowią koszty własne biblioteki.

 

Filia Nr 3 - ul. Słowackiego

Filia Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej mieści się w budynku Miejskiego Centrum Kultury. Na filię składają się wypożyczalnia i czytelnia, które obsługują zarówno czytelników dziecięcych jak i dorosłych. W filii zgromadzony jest księgozbiór dla wszystkich grup wiekowych.
Czynna : poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 9.00 - 17.00
Tel. 041/ 25-31-482 w. 150
Filia organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci, promujące książkę i czytelnictwo. Szczegółowy kalendarz imprez i bliższe informacje o nich znajdują się na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka24.eu

 

Filia Nr 4 - ul. Sportowa

Filia Nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej mieści się w budynku Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 przy ul. Sportowej 30. Filia ta również posiada księgozbiór mieszany (tj. dla dorosłych czytelników oraz dla dzieci i młodzieży).
Czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 8.00 - 16.00
Tel.  692 487 404
Filia organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci, promujące książkę i czytelnictwo. Szczegółowy kalendarz imprez i bliższe informacje o nich znajdują się na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka24.eu